Nowe zasady segregowania odpadów w Gdańsku od 1 kwietnia 2018r.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, Gmina Miasta Gdańsk z dniem 1 kwietnia 2018r. wprowadza nowy poszerzony system segregacji odpadów.

Dotychczasowe frakcje odpadów z podziału na:

– suche,
– mokre,
– szkło,

zmienia się na:

– szkło,
– papier,
– metale i tworzywa sztuczne,
– bio,
– resztkowe

W związku z powyższym, Punkty Gromadzenia Odpadów zostaną do końca miesiąca marca wyposażone w nowe pojemniki na odpady. Pomimo wprowadzonej zmiany, w 2018r. dotychczasowe stawki za gospodarowanie odpadami nie ulegają zmianie.

Odpady budowlane i rozbiórkowe należy zebrać i przekazać firmie odbierającej takie odpady; można też odwieźć je własnym transportem do Punktu Selektywnego Zbierania  Odpadów Komunalnych znajdującego się na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku przy ul. Jabłoniowej 55.

Ponadto informujemy, że odbiorca odpadów komunalnych nie odbiera z Punktu Gromadzenia Odpadów sprzętów elektronicznych tj. lodówek, kuchenek, telewizorów etc.

Popsute, zużyte lub niepotrzebne AGD sporych rozmiarów zostanie odebrane bezpośrednio z mieszkania lub domu w uzgodnionym terminie – wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie elektrosmieci.pl.
Infolinia, z którą należy kontaktować się w celu odebrania elektrośmieci dostępna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-17, natomiast w sobotę w godzinach 8-13.
Usługę bezpłatnego odbioru wielkogabarytowych elektrośmieci oferuje ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. z siedzibą w Warszawie (www.elektroeko.pl).
ElektroEko odbiera duże zużyte sprzęty takie jak: pralki, lodówki, zmywarki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, suszarki do ubrań. Odbierając wielkogabarytowe sprzęty odbiera również drobne elektrośmieci.
Dodatkowo Organizacja odzysku ElektroEko uruchomiła na terenie Gdańska nowy punkt zbierania elektrośmieci, w którym mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Niepotrzebne urządzenia przyjmowane są bezpłatnie.

Adres punktu zbierania
Godziny działania
ul. Szczęśliwa 3 (parking przed sklepem Auchan)
Każda 4 sobota miesiąca w godz. 10.00-15.00
Ich lokalizację oraz godziny otwarcia można również sprawdzić wchodząc na stronę internetową: http://www.elektroeko.pl lub http://elektrosmieci.pl/.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:

https://czystemiasto.gdansk.pl

http://www.gdansk.pl/segregacja/