Wszystko na temat zmian dotyczących wywozu śmieci po 1.07.2016

Od dnia 1 lipca nastąpiły zmiany w selektywnej zbiórce odpadów. Dotychczas Wspólnoty, które zgłosiły selektywną zbiórkę odpadów segregowały odpady we frakcjach suche oraz mokre. Obecnie odpady podzielono na frakcje suche, mokre oraz szkło, które należy wrzucać do pojemnika koloru zielonego.

Odpady budowlane i rozbiórkowe należy zebrać i przekazać firmie odbierającej takie odpady; można też odwieźć je własnym transportem do Punktu Selektywnego Zbierania  Odpadów Komunalnych znajdującego się na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku przy ul. Jabłoniowej 55.

Ponadto informujemy, że odbiorca odpadów komunalnych nie odbiera z Punktu Gromadzenia Odpadów sprzętów elektronicznych tj. lodówek, kuchenek, telewizorów etc.

Popsute, zużyte lub niepotrzebne AGD sporych rozmiarów zostanie odebrane bezpośrednio z mieszkania lub domu w uzgodnionym terminie – wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie elektrosmieci.pl.
Infolinia, z którą należy kontaktować się w celu odebrania elektrośmieci dostępna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-17, natomiast w sobotę w godzinach 8-13.
Usługę bezpłatnego odbioru wielkogabarytowych elektrośmieci oferuje ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. z siedzibą w Warszawie (www.elektroeko.pl).
ElektroEko odbiera duże zużyte sprzęty takie jak: pralki, lodówki, zmywarki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, suszarki do ubrań. Odbierając wielkogabarytowe sprzęty odbiera również drobne elektrośmieci.
Dodatkowo Organizacja odzysku ElektroEko uruchomiła na terenie Gdańska nowy punkt zbierania elektrośmieci, w którym mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Niepotrzebne urządzenia przyjmowane są bezpłatnie.

Adres punktu zbierania
Godziny działania
ul. Szczęśliwa 3 (parking przed sklepem Auchan)
Każda 4 sobota miesiąca w godz. 10.00-15.00
Ich lokalizację oraz godziny otwarcia można również sprawdzić wchodząc na stronę internetową: http://www.elektroeko.pl lub http://elektrosmieci.pl/.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://czystemiasto.gdansk.pl